İçeriğe geç

Pazar Yazıları – 0001

Under Pressure

 

Lanet dört köşe kiptaş bloklarından birinin en üst katında .iktimin sigarası bittiğinde ne yapılabilir sorunuyla alkolle beynimi dağıtıp, sigara almak için on bir katı asansörle inip, sıra sıra inci, park ve bahçede birinci koduğumun kiptaşının yapay parklarındaki ara yollardan atlaya zıplaya Bim ve Şok market ikilisinden Şok’a gitmeye karar verdim, çünkü yediğimin iktidarının fakirlerinin gözde marketi tırt markaların Bim’inde sigara satılmıyor.  Bir yazı lanetle başladıysa içinde geçen her marka bundan nasibini almalıdır elbette!  Bu öptüğümün yerinin kirası harici ödenen yönetim gideri 125 tl, yani asgari ücretin kaçta kaç olacağını rahmetli S. Jobs’un hediyesi telefonunda hesaplama aplikasyonunu bulamadığımdan hesaplayamadığım bir rakam.  Ama üç aşağı beş yukarı on beş de biri kadar bir miktar, beynimin alkolden dağılmadığı hücrelerinin çıkarımları sonucu.  Nikotine bağımlı tüm hücrelerim ayrı ayrı isyan ederken artık yataktan kalkmam gerektiğini ve korsan kanallardan seyrettiğim “Matrix” aleminden sıyrılıp dışarıya çıkmaya karar verdim.  Matrix deyip geçme, bin dokuz yüz doksan dokuzunda Ankara’nın Akün sinemasında o zamanlar ki Ukraynalı sevgilim Tatyana ile seyretmiştim ben ilk serisini.  Hatta Tatyana filmi karanlık sahnelerinden dolayı sevmemiş ikinci yarısında çıkmamızı teklif etmişti ve kuğulu parkta oturup elele dolunayı seyretmiştik o gece.  Ancak ertesi gün ben bu sefer tek başıma tekrar gitmiştim Akün’e.   Mardin’de askerdim ben o zaman ve ilk iznimi Sivas’ta ailem yerine Ankara’da sevgilimi görmek için harcıyordum.  Mardin’den Sivas’a doğrudan uçak yok diye yumuşatalım bu hali hadi.  Artık ne Akün var ne de Tatyana ama Matrix ölümsüz.

Açtım Fredie’nin Wembley konserini live live, giyinip kuşanıp sigara almak için yollara düştüm.  Herkes nasıl sakin bugün İstanbul’da, martılar bile terbiyeli terbiyeli çığlık atıyorlar sanki.  Kulaklığımı taktım ve yürüyorum.  Alt çenemde yedi tane üst çenemde sekiz dişim kaldı yaşlanma kurallari gereği.  Tatyana şimdi beni görse kendine ne yaptın böyle diye çığlık ata ata kızılderili şaman dansı yapar etrafımda ama artık geri dönüşün olmadığı bir yoldayız.  Kuruyemişin kuru olanlarını artık yiyemiyorum iyi mi?  Azı dişlerin birbirlerini karşılaması gereken yerde alt ya da üst eksikse oluşan bir durum.  Ön dişlerinizle fındık kıramıyorsunuz sevgili ölümlüler.

Yürürken aklıma geldi gideyim yazayım dedim.  Fredie bir yıldız, ben bir çukurum.  Esselamünaleykum…

Kategori:"Rastgele"

3 Yorum

 1. İssinabi İssinabi

  Diş sorunu bende de var sayın arkadaşım. Lokmaya ağzımda 4-5 tur attırıyor, uygun bir yer arattırıyorum çiğnenmek için. İmplant yaptırmayı kafama koydum. Ama önce milletvekili olmayı düşünüyorum. Çünkü onlara 8 implanta kadar bedava. Haram lokmaları rahat çiğnesinler diye.

  Kaçak tütün de al, at bir kenara. Ansızın biterse sigaran sağa sola küfretme diye. Ve çoktandır takip edebileceğimiz bir yer yoktu. Tükanı buraya açman güzel olmuş.

 2. tiananmenian tiananmenian

  Hoş geldin İssinabim, buradan kovamazlar en azından…

 3. ferrante ferrante

  Ilginç bulmanın kesmediği, hiperaktif kaşıntılarınilın kendisini en uç noktalarda götürdüğü, soundtrackını dinleyenlerin bir şey anlamadigi, nazını kimsenin cekemedigi, ikna olanlara hic yuz vermedigi ve mantikli gercekci veya hakli bulanlara tahammulu olmayan Karakutu’nun huzursuz yazari Tiananmenian, size rastlamadık sürpriz oldu. Ve tabi Issinabi’yede…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir